Bezpłatna dostawa powyżej 199 PLN 🆓 🚚
0 :0 :0 :0
blog

Co to są języki miłości?

February 21, 2024

Czy wiesz, jaki jest Twój język miłości? Jak wyrażać emocje w zależności od języka miłości? Przewodnik po labiryncie wyrażania emocji Zawsze Cię interesowało, jaki jest Twój język miłości, ale nigdy nie zainteresowało Cię to głębiej? W takim razie nadszedł czas! Przeczytaj nasz artykuł i poznaj siebie lepiej, dowiedz się, czego najbardziej potrzebujesz w związku!

Dla niektórych miłość oznacza długą, głęboką rozmowę z partnerem, dla innych pomoc w sprzątaniu, a dla jeszcze innych wyrażenie swoich uczuć poprzez przytulenie. Chociaż wszystkie rodzaje miłości pojawiają się w zdrowym związku, różni się w zależności od osoby, którego "języka" najbardziej potrzebuje. Przeczytaj więc nasz artykuł i dowiedz się, jaki może być Twój główny język miłości! 🔎

jakościowy czas

Czy czujesz, że twój związek kwitnie najbardziej, gdy ty i twój partner możecie skupić się w 100% na sobie nawzajem? W takim razie jakościowy czas jest prawdopodobnie Twoim językiem miłości. W tym przypadku nie jest tak naprawdę ważne, co robicie, ale to, że robicie to razem i skupiacie się w 100% na sobie nawzajem. Niezależnie od tego, czy jest to kolacja, spacer wzdłuż Wisły czy wspólny Cyberjump, te godziny spędzone razem są najlepszą okazją do wyrażenia swojej miłości.

Wyrażenia afirmatywne

Czy jest coś lepszego niż usłyszeć, jak partner wyraża swoją wdzięczność słowami? Jeśli "Jesteś bardzo ładna w tej sukience" lub "Dziękuję, że jesteś przy mnie!" napełnia cię największym szczęściem, to słowa uznania będą stanowić podstawę twojego języka miłości.

drobne przysługi

Nie masz nawet prawa jazdy, ale jeździsz ze swoim partnerem na myjnię samochodową, gdy tylko nadarzy się okazja? Jeśli zaakceptują to z takim samym entuzjazmem, z jakim ty wyruszyłeś w podróż, to jest prawdopodobne, że twoim językiem miłości będzie akt służby. Wiele osób źle rozumie ten język miłości i myśli, że jest on powierzchowny, choć wcale tak nie jest! Nie chodzi o wielkie, teatralne gesty, ale o myślenie o drugiej osobie nawet w najmniejszych rzeczach i chęć ułatwienia jej życia.

Dotyk

Być może ten język miłości wymaga najmniej wyjaśnień, ale ważne jest, aby wiedzieć, że ten język miłości nie dotyczy tylko seksualności! Czy ważne jest dla Ciebie, aby Twój partner zawsze trzymał Cię za rękę, gdy idziecie ulicą, lub aby często obsypywał Cię pocałunkami? Po długim dniu nic nie daje Ci więcej energii niż uścisk lub pieszczota ukochanej osoby? W takim razie to będzie twój idealny język miłości! Jeśli fizyczna bliskość daje Ci największe szczęście i bezpieczeństwo w związku, to fizyczny dotyk jest Twoim głównym językiem miłości.

przyjmowanie podarunków

Wiele osób wyraża swoje uczucia troską i mniejszymi (lub większymi) niespodziankami, pokazując w ten sposób, jak bardzo kochają drugą osobę. Dla tych, których językiem miłości jest dawanie prezentów, największą radością jest, gdy widzą zaskoczenie i szczęście partnera, gdy niespodziewany prezent jest prezentowany, lub gdy oni również mogą otrzymać taką nieoczekiwaną życzliwość. Jeśli dawanie prezentów jest Twoim językiem miłości, to jesteś we właściwym miejscu! Zrób wyjątkowy prezent dla swojego partnera, stwórz swoją własną historię z SPARKL!

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł Ci lepiej poznać siebie. W ten sposób możesz lepiej zrozumieć, czego potrzebujesz w związku i czego możesz użyć, aby wyrazić swoją miłość.

Przejdź do SPARKL!